Co je to textové rpg?

9. února 2017 v 20:20 |  Registrace pro nové hráče~
RPG neboli 'Role playing game' by se do češtiny dalo přeložit jako hra na hrdiny. Hráč si vytvoří vlastní postavu za kterou pak v samotné hře hraje. Hra probíhá tak, že píšete na fórum vše, co vaše postava dělá, co si myslí a co říká. Naše rpg se odehrává ve fiktivním světě inspirovaném knížkou Zákon smečky od Erin Hunter. Žijete ve světě po 'velkém zavrčení- zemětřesení' všichni lidé někam zmizeli a ponechali tu své mazlíčky vlastnímu osudu.

Jak psát?
·Myšlenky se píšou kurzivou.
Přímá řeč v ,,uvozovkách'' nebo zvýrazněna.
To, co děláte se píše normálně.


Časté chyby?
- Gramatika- přečtěte si po sobě prosím text než to pošlete, ale za nějakou extrémně zásadní věc to nepovažuju (tedy pokud tam neuvidím chibět, či vydět). Nikdo po vás nechce 50 řádků bez jakékoliv chybičky. Je to jen hra na zkrácení času a pobavení se. :-D
- Buďte tolerantní k ostatním hráčům. (když jsem poprvé hrála rpg tak mě hned po prvním příspěvku začali buzerovat..fůůů, to bylo vykřičníků za to, že jsem nepsala myšlenky kurzivou)
- Mary Sue
Aneb nejlepší, nejdůležitější, nejúžasnější a nejchytřejší postava. Umí naprosto vše a nikdy nemá ani škrábnutí. Vážně někoho baví hrát za takovou postavu? Všichni máme nějaké chyby a nemůžeme za čivavu vyhrát boj 1v1 s medvědem. Víc asi psát nemusím.
- Metagamming
Vaše postava ví pouze to, co skutečně viděla. Můžete znát minulost nějaké postavy, protože si jí přečtete, ale vaše postava nic z toho neví, pokud jí to ta daná postava sama neřekne.
- Věci mimo hru pište s //
Nebo se prostě přesuňte do kec fóra a reálný život probírejte tam.

Nějaké další věci na které jsem zapomněla? Když tak pište do komentářů. c:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Charlesnic Charlesnic | E-mail | Web | 23. září 2017 v 4:37 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama